Vyhľadávanie


Kontakt

Hudobná skupina LUX

E-mail: luxmartin@centrum.sk

O NÁS:

Sme skupina hudobníkov, ktorých baví robiť zábavu pre druhých ľudí a teší nás, keď sa nám to darí. Pochádzame z okolia Trnavy a veľmi radi prídeme zabaviť aj VÁS!

Naša hudobná skupina účinkuje na rôznych súkromných a verejných spoločenských akciách, ako sú:

- svadby

- oslavy

- zábavy

- plesy

- veselice a pod.

 


 

 

 

INFO:

Členovia kapely LUX:

Ľuboš Zatko - klávesy, saxofón, spev

Ľudovít Granec - klávesy, spev

Stanislav Glasa - gitara, bassgitara, spev

Matrin Smák - bicie

 

Z HISTÓRIE:

V roku 1986 sa  vtedajší teenageri ( Stanislav Glasa, Martin Tekula, Peter Čambal, Marek Komár, Ľudovít Granec a Matrin Smák) rozhodli založiť hudobnú skupinu pod názvom POLYTRON. Nakoľko išlo o úplných začiatočníkov nasledovalo obdobie zháňania peňazí na nástroje, aparatúru a tvrdého tréningu repertoáru. V roku 1987 nasledovali prvé verejné vystúpenia. Z kapely odišiel M. Komár, krorého vystriedal Marek Sloboda a pribudla speváčka Gabika Glasová. V tomto období pokračoval hlavne nácvik nových skladieb. V roku 1988 odchádza z kapely Ľ. Granec, ktorý začína účinkovať v hudobnej skupine svojho otca Štefana Granca. Jeho miesto zaujal Peter Sedlák. Po odchode P. Sedláka na vojenčinu prekonáva kapela ťažké obdobie, pretože obsadiť post klávesáka s kvalitným nástrojom bolo veľmi zložité. Východiskom z tejto situácie bol prechod takmer celej kapely do už spomínanej kapely Štefana Granca. Názov kapely sa zmenil na SUPERNOVA M. Dá sa povedať, že týmto krokom sme úspešne vstúpili do vyššieho levelu.

V roku 1992 odchádza na vojnu Ľ. Granec, S. Glasa odišiel bývať na stredné Slovensko a kapelník Š. Granec začína úspešne podnikať. Týmto pádom sa kapela rozpadla. Po čase sa vytvorili dve hudobné formácie - hudobná skupina LUX a hudobná skupina GLS. Tieto skupiny sa nakoniec spopjili a vznikla terajšia skupina LUX.

 Skupina LUX účinkuje na hudobnej scéne od roku 1996.

Skupina fungovala v zložení Ľuboš Zatko, Peter Faktor, Radka Ivančíková. V roku 1997 sa ku kapele pridal Martin Smák a skupina pôsobila v tomto zložení do roku 2001. Po odchode Petra Faktora a Radky Ivančíkovej sa ku kapele pridal Stanislav Glasa a o rok neskôr Ľudovít Granec. V tomto zložení účinkujeme dodnes.